تفاوت اصلی بین قالب ریخته گری و قالب قالب

- Jul 25, 2018-

در قالب ساخت ما معمولا صدای ریخته گری و جعل را می شنویم. تفاوت بین دو فرآیند تولید چیست؟

یک ریخته گری

ریخته گری فرآیندی است که در آن فلز به مایع تزریق می شود که به شرایط خاص نیاز دارد، به قالب ریخته می شود و سرد می شود، قالب ریخته گری را تمیز می کند و تمیز می شود تا یک ریخته گری (بخشی یا خالی) با شکل، اندازه و عملکرد پیش تعیین شده بدست آید . فرآیند اساسی صنعت.

خالص تولید شده توسط ریخته گری هزینه کم است و می تواند اقتصاد را برای قطعات با اشکال پیچیده نشان دهد، به ویژه آنهایی که دارای حفره داخلی پیچیده هستند. در عین حال، دارای سازگاری وسیع و خواص مکانیکی جامد است. با این حال، مواد مورد نیاز برای تولید ریخته گری (مانند فلز، چوب، سوخت، مواد مدل سازی، و غیره) و تجهیزات (مانند کوره های متالورژی، میکسر های شن، ماشین های قالب گیری، ماشین های تولید هسته، ماشین آلات سقوط شن و ماسه، دستگاه های انفجاری شات، قالب ریخته گری صفحات چدن، و غیره) با گرد و غبار، گازهای مضر و سر و صدا آلوده است.

1. انواع مختلفی از ریخته گری ها وجود دارد که به طور معمول با توجه به روش مدل سازی تقسیم می شوند:

1 ریخته گری شن و ماسه معمولی، از جمله نوع شن و ماسه خیز، نوع شن و ماسه خشک و نوع سیمان سخت کننده.

ریخته گری 2Special، با توجه به مواد مدل سازی، می تواند به ریخته گری ویژه با ماسه سنگ معدنی معدنی به عنوان مواد اصلی مدل سازی (مانند ریخته گری سرمایه گذاری، ریخته گری ریخته گری، ریخته گری کارخانه ریخته گری، ریخته گری منفی فشار، ریخته گری جامد، ریخته گری سرامیک) تقسیم شده است. و غیره) و ریخته گری ویژه با فلز به عنوان مواد اصلی ریخته گری (مانند ریخته گری فلز، ریخته گری فشار، ریخته گری مستمر، ریخته گری ریخته گری ریخته گری فشار پایین، ریخته گری گریز از مرکز، و غیره).

2. فرایند ریخته گری معمولا شامل موارد زیر است:

1 قالب (برای ساخت فلز مایع به ظرف برای ریخته گری جامد)، قالب را می توان به نوع شن، نوع فلزی، نوع سرامیک، نوع گل، گرافیت نوع با توجه به مواد مورد استفاده تقسیم می شود؛ می تواند به نوع یکبار مصرف و نیمه دائمی با توجه به تعداد دفعات استفاده و دائمی تقسیم شود. مزایا و معایب آماده سازی ریخته گری عوامل اصلی موثر بر کیفیت ریخته گری هستند.

2 ذوب و ریخته گری فلز ریخته گری، فلز ریخته گری (آلیاژ ریخته گری) به طور عمده چدن، فولاد ریخته گری و آلیاژ غیر آهنی ریخته گری؛

پردازش و بازرسی ریخته گری، ریخته گری پردازش ریخته گری قالب شامل حذف هسته و مواد ریخته گری خارجی خارجی، پالایش riser، burr و burr و پیش بینی های دیگر، و همچنین درمان گرما، شکل دادن، درمان ضد زنگ و roughing.

2. جعل

جعل روش پردازش است که با استفاده از یک ماشین جعل برای فشار دادن به یک خمیر فلزی به طور پلاستیکی تغییر شکل آن را برای به دست آوردن جعل با خواص مکانیکی خاص، یک شکل خاص و اندازه و یکی از دو جزء اصلی جعل است.

از طریق جعل کردن، می تواند ریزش ریخته شده را از بین ببرد و سوراخ فلزی را جوش دهد، و خواص مکانیکی جعل عموما برتر از مواد مشابه همان مواد است. برای قطعات مهم با بار زیاد و شرایط کار سخت در ماشین آلات، اغلب مورد استفاده قرار می گیرد به جز ورق نورد، پروفیل ریخته گری قالب و یا قطعات جوش که به شکل ساده هستند.

1. فورج کردن با توجه به روش تشکیل

1 جعل باز (جعل رایگان)

نیروی ضربه یا فشار مورد استفاده برای جابجایی فلز بین آهن و فولاد استیلیت (غضروف) برای به دست آوردن جوراب های مورد نیاز، عمدتا جعل جعلی و جعل مکانیکی.

2 حالت بسته شدن جعل

خمیر فلزی تحت تاثیر تغییر شکل فشاری در یک قالب معدن قرار دارد که شکل خاصی برای بدست آوردن قطعه جعلی دارد که می توان آن را به عنوان جعل قالب، سرد عنوان، جعل دوار، اکستروژن و غیره طبقه بندی کرد.

2. با توجه به دمای تغییر شکل

جعل را می توان به جعل داغ تقسیم کرد (درجه حرارت پردازش بالاتر از دمای باز شدن فلزی فلز خالص)، جعل گرما (پایین تر از دمای باز شدن) و جعل سرد (درجه حرارت طبیعی).

مواد سنگزنی عمدتا فولاد کربنی و فولاد آلیاژی از ترکیبات مختلف است و به دنبال آن آلومینیوم، منیزیم، تیتانیوم، مس و مانند و آلیاژهای آن است. وضعیت خام این ماده نوار، شمش، پودر فلزی و فلز مایع است. قالب ریخته گری نسبت مساحت مقطع فلزی قبل از تغییر شکل به مساحت قالب پس از تغییر شکل، نسبت جعل نامیده می شود. انتخاب مناسب نسبتهای جعل با بهبود کیفیت محصول و کاهش هزینه ها بسیار موثر است.